Regulamin

  1. Tworzenie grup, podstawowe zasady organizacyjne

    1. Dokonanie zapisu na kurs następuje po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego (on-line lub w sekretariacie Szkoły) i wniesieniu opłaty za kurs. Dokonanie wpłaty i otrzymanie jej potwierdzenia jest akceptacją niniejszego Regulaminu, który jest integralną częścią zawieranej z każdym Kursantem Umowy.
    2. Warunkiem określenia stopnia zaawansowania Kursanta jest napisanie testu i/lub odbycie rozmowy kwalifikacyjnej z Lektorem – z wyjątkiem osób zaczynających naukę od podstaw, osób kontynuujących naukę w Szkole Varia, posiadających certyfikat ukończenia poprzedniego poziomu lub międzynarodowy dyplom językowy.
    3. Na stronie internetowej www.kurspolskiego.pl Varia umożliwia Kursantom bezpłatne wykonanie testu mającego na celu sprawdzenie poziomu zaawansowania.
    4. Grupy są tworzone z uwzględnieniem doświadczeń językowych, wieku i indywidualnych potrzeb Kursantów.
    5. W kursie mogą brać udział osoby od 15 roku życia.
    6. Zmiana poziomu kursu na wyższy lub niższy po rozpoczęciu zajęć możliwa jest w uzasadnionych przypadkach, w uzgodnieniu z przedstawicielami Szkoły Varia.
    7. Liczebność grupy wynosi od 5 do 13 osób.
    8. W przypadku, gdy zaplanowana grupa nie może powstać z powodu niewystarczającej liczby chętnych, osobom, które dokonały wpłaty za kurs, zostanie zwrócona wpłacona kwota.
    9. Gdy po rozpoczęciu kursu liczba Kursantów w grupie ulegnie zmniejszeniu (do mniej niż 5 osób) zaproponowane zostaną zajęcia w innej grupie na tym samym poziomie, zajęcia w skróconym wymiarze godzin lub zwrot wpłaconej kwoty pomniejszonej o kwotę za zrealizowane zajęcia.
    10. Dla Kursantów dołączających do grup po rozpoczęciu kursu ma zastosowanie indywidualny system naliczania opłaty za kurs.
    11. Szkoła zastrzega sobie prawo do ewentualnej zmiany Lektora w czasie trwania kursu z ważnych powodów organizacyjnych.
    12. Varia wymaga od Kursanta punktualności, aktywnego uczestnictwa w kursie oraz sumiennego i rzetelnego przygotowania do zajęć. Kursant nie może przeszkadzać w zajęciach, używać na zajęciach telefonu komórkowego lub innego sprzętu zakłócającego pracę grupy oraz zachowywać się w sposób sprzeczny z normami współżycia społecznego, w szczególności dotyczącymi uczuć religijnych i narodowych.
    13. Szkoła nie zwraca pieniędzy za nieobecności na zajęciach.
    14. W przypadku choroby nauczyciela, awarii technicznej lub innych nieprzewidzianych okoliczności Szkoła organizuje zastępstwo bądź zajęcia zostają przełożone na inny pasujący wszystkim Kursantom termin.
    15. Szkoła zastrzega sobie prawo do rejestrowania lekcji w celach dydaktycznych. Nagranie będzie wykorzystane tylko na potrzeby szkolne bez udostępniana i rozpowszechniania go osobom trzecim.
    16. W przypadku jakichkolwiek sugestii i uwag dotyczących organizacji zajęć prosimy o kontakt ze swoim Lektorem, Sekretariatem Szkoły lub z Dyrekcją.
  2. Certyfikaty, testy, zaświadczenia

    1. Warunkiem otrzymania certyfikatu ukończeniu kursu jest: frekwencja min 60% oraz pozytywny wynik testu końcowego (min. 60%).
    2. Warunkiem przejścia Kursanta na kolejny, wyższy poziom jest: pozytywny wynik testu końcowego (min. 60%), min. 60% frekwencja na zajęciach, regularne przygotowywanie prac domowych oraz pozytywna opinia nauczyciela o pracy Kursanta na lekcjach i jego postępach w nauce.
    3. Kursant, który nie przystąpił do testu końcowego w terminie wyznaczonym dla grupy jest zobligowany do napisania testu w najszybszym możliwym terminie.
    4. Na życzenie Kursanta wystawiamy zaświadczenie o uczestnictwie w kursie, na podstawie którego można ubiegać się o kartę pobytu lub wizę.
  3. Opłata za kurs

    1. Kursant zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za kurs w całości lub w ratach, zgodnie z cennikiem Szkoły.
    2. Cena za kurs zawiera opłatę administracyjną w wysokości 150 zł na poczet przygotowania i zorganizowania kursu.
    3. Cena kursu.
      1. Cena kursu semestralnego (w szkole i online) i weekendowego obejmuje:
        • Lekcje języka polskiego
        • Dodatkowe materiały (poza podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń) wykorzystywane podczas zajęć
        • Program kulturalny przygotowywany na kursy semestralne (np. wykłady, warsztaty tematyczne)
        • Test kwalifikacyjny
        • Test końcowy
        • Certyfikat ukończenia kursu
      2. Cena kursu 3-tygodniowego obejmuje
        • Lekcje języka polskiego
        • Materiały lekcyjne
        • Test kwalifikacyjny
        • Test końcowy
        • Certyfikat ukończenia kursu
        Pierwszego dnia kursu osoby, które uczyły się już języka polskiego zdają ustny lub/i pisemny test kwalifikacyjny, na podstawie którego zostaną przydzielone do odpowiednich grup. Wszystkie grupy mają tego dnia 2 lekcje – od godz. 11.15 – 12.45.
      3. Cena intensywnego kursu wakacyjnego obejmuje
        • Lekcje języka polskiego
        • 2 warsztaty z języka i kultury polskiej
        • Materiały lekcyjne
        • Test kwalifikacyjny
        • Test końcowy
        • Certyfikat ukończenia kursu
    4. Opłatę za kurs należy wnieść w całości przed rozpoczęciem zajęć. Istnieje również możliwość rozłożenia płatności na raty. Płatność ratalna nie wpływa na zwiększenie kwoty za kurs.
      1. Pierwszą ratę za kurs należy wpłacić do tygodnia po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia. Pozostałą sumę należy wpłacić min. tydzień przed rozpoczęciem kursu.
      2. W przypadku zgłoszenia na kurs w terminie krótszym niż tydzień przed jego rozpoczęciem należy wpłacić pełną kwotę za kurs.
    5. Płatności można dokonać w gotówce, kartą lub przelewem na konto:

      Konto złotówkowe (PLN):
      VARIA Centrum Języka Polskiego Sp. z o.o.
      ul. Michałowskiego 2/3
      31-126 Kraków
      Nazwa banku: mBank S.A.
      IBAN/Numer konta: 51 1140 2017 0000 4102 0546 3403
      SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK
      Konto walutowe (EURO):
      VARIA Centrum Języka Polskiego Sp. z o.o.
      ul. Michałowskiego 2/3
      31-126 Kraków
      Nazwa banku: mBank S.A.
      IBAN/Numer konta: PL 70 1140 2017 0000 4012 0038 5708
      SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK
      Kursant ponosi wszystkie opłaty bankowe.
  4. Rezygnacja z kursu

    1. Zasady rezygnacji z kursu:
      1. W przypadku rezygnacji z kursu do dwóch tygodni przed jego rozpoczęciem Kursant otrzymuje zwrot pełnej wpłaconej kwoty pomniejszonej o koszty administracyjne (150 zł).
      2. W przypadku rezygnacji z kursu w okresie mniejszym niż dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem do dnia rozpoczęcia kursu Kursant, który wpłacił pełną kwotę za kurs otrzymuje zwrot wpłaconej kwoty pomniejszonej o koszty pierwszej raty.
      3. W przypadku rezygnacji z kursu po dwóch dniach od rozpoczęcia kursu opłaty wniesione za kurs nie są zwracane.
      4. Kursantowi, który ubiegał się o wizę lub kartę pobytu i otrzymał od szkoły stosowne zaświadczenie nie przysługuje zwrot pierwszej raty niezależnie od terminu rezygnacji z kursu.
    2. W przypadku niezapłacenia kolejnej raty w terminie do tygodnia od daty płatności, Kursant traci prawo do uczestnictwa w zajęciach do czasu uregulowania zaległych należności wynikających z niniejszego Regulaminu. Niewpłacenie kolejnej raty i zaprzestanie uczestnictwa w zajęciach nie jest równoznaczne z rozwiązaniem Umowy i nie zwalnia Kursanta z zawartych w niej zobowiązań.
    3. Opłata z tytułu rezygnacji z kursu grupowego może zostać anulowana Kursantowi, w przypadku złożenia przez niego pisemnego wniosku w siedzibie Varia wraz z uzasadnieniem oraz dokumentami wykazującymi, że rezygnacja nastąpiła z przyczyn losowych, takich jak: przewlekła choroba, ciężka sytuacja rodzinna, wypadki losowe. Decyzję o anulowaniu opłaty z tytułu rezygnacji podejmuje Dyrektor VARIA Centrum Języka Polskiego Sp. z o.o. w ciągu 7 dni od daty złożenia wniosku.
  5. Reklamacje

    1. Prawo złożenia reklamacji przysługuje każdemu Kursantowi. Reklamacja może dotyczyć kwestii merytorycznych i/lub organizacyjnych.
    2. Reklamacje należy składać w terminie siedmiu dni licząc od dnia wystąpienia zdarzenia.
      1. W biurze VARIA Centrum Języka Polskiego Sp. z o.o., ul. Michałowskiego 2/3, 31-126, Kraków w formie pisemnej
      2. Za pośrednictwem poczty elektronicznej przesyłanej na adres: info@kurspolskiego.pl
    3. Prawidłowo złożona reklamacja powinna zawierać następujące dane:
      1. Oznaczenie Kursanta (imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres poczty elektronicznej)
      2. Opis zdarzenia będącego podstawą złożenia reklamacji
      3. Oczekiwania Kursanta dotyczące sposobu rozpatrzenia reklamacji
    4. Reklamacje należy składać w terminie siedmiu dni licząc od dnia wystąpienia zdarzenia.
    5. Szkoła rozpatruje reklamacje w terminie siedmiu dni od dnia jej otrzymania.
    6. Kursant zostanie poinformowany o sposobie rozwiązania reklamacji za pośrednictwem poczty elektronicznej.
    7. Forma rekompensaty zostanie każdorazowo ustalona z Kursantem.

Z nami się uda.

Twoje dziecko będzie mówić po polsku!

Rezerwuj kurs